3. a 4. vlna EET vás s Visionem nezaskočí

redakce 2 minuty 31. 01. 2020
Tipy pro uživatele
Letošní Svátek práce přinese některým firmám a živnostníkům nové povinnosti. Budou muset registrovat své tržby v systému Elektronické evidence tržeb. Vision ERP obsahuje nástroje, které vám pomohou tyto požadavky splnit. Nejdříve ale stručné shrnutí, co vás přesně čeká.
 

Koho se poslední vlna týká?

Parlament rozhodl, že poslední 2 vlny zavádění EET proběhnou najednou. Týká se v podstatě všech zbylých podnikatelských činností. Podrobný seznam najdete například na finance.cz. Oficiální informace najdete na webu  https://www.etrzby.cz/cs/novinky_zaverecna-faze-eet.

Registraci můžete provést s předstihem

Již v těchto dnech si můžete požádat o autentizační údaje, které k registraci potřebujete. Pokud si zažádáte s předstihem, budete mít čas si vše v klidu vyzkoušet.
O registraci můžete požádat buď na místně příslušném finančním úřadě, nebo pohodlněji elektronicky https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/eet_sluzby.faces, případně prostřednictvím datové schránky. Získáte tak autentizační údaje, se kterými se zaregistrujete do webové aplikace Elektronická evidence služeb. Zde vyplníte údaje o všech provozovnách a zažádáte certifikát, který je nutný nainstalovat do Vision ERP a případně do dalších pokladních zařízení. Podrobný návod poskytuje Finanční správa zde.

Jak na to s Visionem?

Ve Visionu se agenda spojená s EET projeví především v pokladní knize, prodejní pokladně, v účetní knize a uskutečněném plnění. Také můžete využít registraci tržeb prostřednictví Vision Mobile, který můžete mít přístupný na zařízeních s Windows, Android a iOS. Pro dobré zvládnutí Elektronické evidence služeb pro vás připravujeme odborná školení, kde získáte podrobný návod. Program a termíny školení i další informace budeme přidávat postupně.

Školení pro účetní

Nejen pro ty, kterých se EET nově týká, jsme připravili užitečná školení. Konají se v druhé půlce března a člen Komory daňových poradců František Frýbort vás v nich provede celou problematikou EET a naučí vás, jak to dělat jednoduše ve Vision ERP. Více informací a přihlášky najdete zde.

Další blogové příspěvky