Aplikační server

Zajišťuje nepřetržitý provoz systému a umožňuje komunikaci ERP s webovým klientem i ve chvíli, kdy jsou vypnuté všechny počítače ve firmě.

Jak to funguje

Aplikační server plní agregační funkci pro komunikaci s databází a může obsluhovat celou řadu komunikačních potřeb.
Mám zájem o podobné řešení

Co je obsahem

Systém Vision ERP je klient serverovou aplikací, což znamená, že databázové operace se realizují přímo na serveru a uživatelské funkce se spouští na straně klienta. Podnikové systémy však mají další požadavky, které nelze uspokojivě zabezpečit ani klientem ani serverem. Tipickým požadavkem je komunikace s webovým serverem. Taková komunikace se nedá uspokojivě realizovat pouze na straně serveru (databáze nemá dostatečný sortiment funkcí) a nedá se realizovat standardním klientem (někde by musel být trvale puště počítač, který by tuto funkci plnil). Proto jsme vyvinuli řešení v podobě tzv. "aplikačního serveru", který je možno spustit jako "službu os Windows" v kterékoliv části sítě. Tento aplikační server plní agregační funkci pro komunikaci s databází a může obsluhovat celou řadu komunikačních potřeb.

Aplikační server (dále AS) představuje program, který je určen k trvalému běhu na serveru, podobně jako SQL server. Úkolem AS je vykonávat činnosti a služby, které musí být trvale k dispozici a které nelze realizovat pomocí SQL serveru. 

Aplikační server zajišťuje obvykle tyto činnosti:

  • Komunikace s docházkovými terminály.
  • Komunikace s výrobními termínály.
  • Komunikace s terminály pro výdej stravy.
  • Komunikace s webovými servery (připojení eshopů, informačních portálů a podobně). 
  • Komunikace s MS Exchange (synchronizace kalendářů). 
  • Komunikace mezi vícero databázemi které si mají vyměňovat data (replikace, pravidelné exporty a importy)
  • Zpracování pravidelných dávkových operací (rozesílání informativních emailů, noční přeplánování výroby a jiné)
     


Aplikační server je navržen tak, aby bylo možno pro něj "dopisovat" další komunikační moduly (Plugins).

Podobně jako komponenty Sybase ASA je i AS navržen tak, aby mohl běžet, buď jako běžná win32 aplikace nebo jako systémová služba Windows.  Pro správu služeb systému Vision ERP byl vytvořena speciální program - Správce služeb (svcmngr.exe). Pomocí něj lze spravovat jak službu AS, tak služby Sybase ASA. 
Konfigurace AS se provádí pomocí parametrů v příkazové řádce (stejně jako u komponent Sybase ASA), z nichž některé jsou povinné. Konfigurace je určena administrátorům systému.

Chcete vědět víc? Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Souhlasím se zpracováním údajů
Do not fill in if you are a human being