< Přehled novinek

Jaká byla konference Vision ERP 2018

30. 10. 2018
Jako velký úspěch můžeme bez nadsázky označit čtvrteční konferenci, která se konala v Humpolci. Účastníci ocenili praktické ukázky implementací včetně napojení na softwary partnerských firem, profesionalitu a komunikativnost přednášejících i ideální délku a hloubku jednotlivých příspěvků.
Konference nebyla nudným výčtem toho, co Vision umí, ale ukázkou z praxe. Díky účasti firem s různým zaměřením a velikostí si každý přišel na své a mohl vidět ukázky využití Vision ERP v praxi.

_Y2A1974_maly.jpg

V první části představil ředitel Petr Klapka "Vizi Visionu". Zmínil se o velkých programových úpravách, které bylo nutné zvládnout v rámci přípravy na GDPR, nové funkce ve Visionu včetně Mobile Vision a poděkoval kolegům i našim zákazníkům, kterým Vision již přes 26 let pomáhá růst.

_Y2A1910_maly.jpg

Následovala prezentace implementace Vision ERP, která proběhla na jaře letošního roku ve společnosti 3D Tech. V úvodu Michal Vrbický z 3D Tech představil firmu, která je průkopníkem 3D tisku v ČR, a spolu s Martinem Netolickým, který je architektem řešení, pohovořil o průběhu implementace, jejích cílech, výhodách a výsledku.

_Y2A1987_maly.jpg

Další na řadě bylo Propojení mezi Vision ERP a Autodesk Vault ve společnosti ŘETĚZY VAMBERK. Zdeněk Langr z Řetězů Vamberk nejdříve představil firmu, která je jedním z největších výrobců řetězů a řetězových kol ve střední Evropě, a patří také k firmám, které používají Vision ERP nejdéle. Následně Pavel Slováček ze společnosti CAD Studio promluvil o softwaru pro strojírenství Autodesk Vault, Petr Minarovič pak ukázal, jakým způsobem je Autodesk Vault propojen s Vision ERP a jaké výhody to uživateli přináší.

_Y2A2033_maly.jpg

Následující prezentace představila nový modul Zásilky, který byl v rámci pilotního projektu implementován ve společnosti Potten & Pannen Staněk Group. Jeden z našich největších klientů dodává na český trh kuchyňské a domácí potřeby světových značek, které nabízí jak v kamenných obchodech, tak na e-shopu. Michal Sýkora, finanční ředitel Potten & Pannen Staněk Group, zhodnotil přínosy zvoleného řešení spolu s Martinem Netolickým.

_Y2A2048_maly.jpg

Efektivní zpracování došlých faktur bylo tématem příspěvku Františka Frýborta. Představil v něm čtyři způsoby, pomocí kterých je možné automaticky zpracovávat faktury i jiné dokumenty ve Vision ERP. Jiří Cmíral ze společnosti Socos IT nás následně blíže seznámil s nástrojem DOCU-X, který spolu s napojením na Vision ERP umožňuje automaticky vytěžovat dokumenty v PDF, JPG či PNG.

_Y2A2116_maly.jpg           _Y2A2154_maly.jpg

Po obědě Petr Klapka představil Plánovací kalendář jako integrální součást ERP systému. Nová funkce umožňuje provázání plánovaných událostí např. s workflow (plánování porad), kapacitním plánováním a dalšími agendami. Zajímavý způsob využití kalendáře, které Petr Klapka ukázal, našli v menší stavební společnosti Online-Olin. V kalendáři zde plánují výjezdy nákladních automobilů. Zvolené řešení umožňuje neustálý přehled jak dispečerům, tak i jednotlivým řidičům, kterým se vše zobrazuje díky napojení na Mobile Vision.

_Y2A2189_maly.jpg

Snad nejočekávanější byl příspěvek Jiřího Pance Aktivní pracovní plocha ve Vision ERP. Ředitel software servisu nejdříve ukázal, jak s pomocí panelu úloh efektivně využívat Vision ERP jako aktivní systém. Tato funkce je v základní verzi Vision ERP, ale ne každý ji používá. Následovala ukázka toho, jak se panel úloh na jaře příštího roku promění v aktivní dashboard, který bude uživatelsky příjemnější a umožní každému uživateli, aby si nastavil, co a jakým způsobem má za něj ERP systém sledovat. Uživatelé budou mít možnost si nakonfigurovat vlastní vzhled aktivních "dlaždic", na kterých se můžou zobrazovat kromě aktuálních čísel také grafy, fotografie či upozornění.

_Y2A2272_maly.jpg

Při následující panelové diskuzi se účastníci konference aktivně zapojili do diskuze a pokládali dotazy jak prezentujícím z Visionu, tak i partnerům a ostatním klientům. Povídání pak pokračovalo neformálně ještě při kávě.

_Y2A2316_maly.jpg

V té době už se část účastníků přesunula pěšky do netradičního objektu galerie 8smička, která vznikla po přestavbě textilní továrny. Uvítala nás ředitelka galerie a kurátorka nás poté provedla po výstavě s názvem Dvě hlavy, čtyři ruce, která zde právě probíhá a představuje to nejlepší ze současného českého výtvarného umění.

_Y2A2432_maly.jpg

Jak jsme se následně dozvěděli z dotazníků spokojenosti, všichni účastníci bez výjimky by konferenci doporučili ostatním uživatelům. Příští rok proto setkání určitě zopakujeme a stejně jako letos k tomu s radostí přizveme také naše klienty a partnery.