< Přehled novinek

Úspěšná a rychlá implementace

27. 03. 2017
Implementace ERP systému Vision ve výrobní firmě Dinel proběhla velmi úspěšně také díky ukázkové spolupráci ze strany zákazníka.

unnamed-(1).jpg


Zlínský výrobce systémů pro měření výšky hladiny a průtoku Dinel se rozhodl pro Vision začátkem roku 2016, kdy ukončil důkladné výběrové řízení na dodavatele nového řešení. Společnost měla velmi dobře zmapovaný trh a jasnou představu o tom, co od nového softwaru a jeho dodavatele požaduje.

 „Od nového systému jsme kromě běžných funkcí potřebovali také nástroj, který umožní obchodníkovi konfigurovat naše produkty podle potřeb zákazníka při sestavování nabídky. Systém měl být schopný na základě kombinací jednotlivých komponent nejen vypočítat cenu, ale také pomoci určit také termín dodání. Na základě objednávky pak vznikne výrobní příkaz, který jde do výroby,“ říká Ondřej Bíbr, IT specialista společnosti Dinel. „Kromě Visionu našim požadavkům vyhovoval i jiný software, ale pro Vision hovořili také zkušenosti s webovou aplikací napojenou na informační systém, díky které nyní sledujeme rozpracovanost zakázek."
 
Vision byl schopen konfigurátor do systému zařadit a vyhovoval i jinak, proto mohla v květnu 2016 vzniknout na základě objednávky předimplementační analýza, tzv. studie proveditelnosti. Na základě té se vedení Dinelu rozhodlo Vision implementovat v rozsahu uvedeném ve studii.

 „Zákazník k implementaci přistoupil se skutečně odpovědným přístupem. Všechny akce byly velice pečlivě připravené, co víc – IT specialista na doporučení využil možnost proškolení v rámci hromadného kurzu pro administrátory a o to aktivněji pak vstoupil do vlastního procesu implementace,“ popsal způsob spolupráce obchodní manažer Visionu Mario Wawrzyczek. Podle něho stejně zodpovědným způsobem zákazník přistoupil i k finanční stránce projektu, kdy veškeré milníky v rámci implementace byly řádně hrazeny dle dohodnutých podmínek.

Na straně Visionu díky odborným zkušenostem implementátorů a vývojářů byly také všechny podmínky dodrženy, a tak byl ostrý provoz systému zahájen ve shodě s termíny navrženými v úvodní studii – tj. od začátku roku 2017. Oproti původnímu předpokladu zákazník ušetřil téměř 10% z nabídkové ceny.