FAQ

FAQ

Nejčastější dotazy při pořizování nového informačního systému.

Můžete mi poskytnout demoverzi vašeho programu?

Demoverzi bez předchozí komunikace, prezentace či zaškolení neposkytujeme. Vision ERP totiž není koncipován jako tzv. "krabicové řešení", kde je všechno přednastaveno a může se začít hned používat. Náš systém se musí nejdříve implementovat do vašich firemních procesů. Právě to zvyšuje efektivitu využití IS. Demoverze s jinými, obecnými procesy tedy nevypovídá o kvalitě našeho systému. Proto preferujeme osobní prezentaci možností systému našimi odbornými pracovníky (i opakovaně).   

Jsou prezentace či konzultace v rámci výběru softwaru hrazené nebo zavazující?

Ne, vše je samozřejmě zdarma a k ničemu se nezavazujete. Na závazky dojde až při obchodním jednání.  

Kolik váš systém stojí?

Cena řešení se skládá z více částí. Je to cena za licence, cena za databázi a cena za služby spojené s implementací. Dále je více možností, jak systém provozovat (podrobnosti zde). Stanovit cenu tedy není možné bez předchozí komunikace a potřebných informací. Pro předběžnou představu kontaktujte naše obchodní oddělení nebo vyplňte jednoduchý formulář zde.  

Mám zájem o váš systém, jak mám postupovat?

Informace o nejlepším postupu při výběru nového informačního systému naleznete zde. Kontaktujte prosím obchodní oddělení, kde si domluvíte konkrétní nezávazný postup a vypracování cenové nabídky.

Na trhu je mnoho systémů, které se všechny chlubí širokou funkcionalitou. Jak mám poznat, který systém mi bude vyhovovat?

Na internetu najdete mnoho návodů k výběru ERP systému podle různých kriterií (ne všechny weby jsou objektivní). Tady je jen obecné pravidlo:

Nesnažte se zorientovat v technických popisech modulů a funkcionalit systémů. Jděte na to obráceně, definujte si své požadavky (třeba ve spolupráci s některým z dodavatelů či nezávislých konzultantů) a ty konfrontujte s možnostmi jednotlivých systémů. Sledujte, jak jednotliví dodavatelé vnímají vaše požadavky a jak na ně reagují.     

Co je ERP systém?

Wikipedie uvádí, že jde o označení systému, jímž podnik (nebo jiná organizace) za pomoci počítače řídí a integruje všechny nebo většinu oblastí své činnosti. Přečtěte si náš článek na blogu a dozvíte se víc.