Vision ERP v CLOUDU

Vision ERP v CLOUDU
Jediné, co potřebujete, jsou pracovní stanice a spolehlivé připojení k internetu.

Informační systém Vision ERP lze provozovat formou hostingu. Mezi hlavní předností této formy provozování ERP systému patří především výrazně nižší vstupní náklady a rychlé zprovoznění systému. Není třeba budovat  a udržovat rozsáhlu IT infrastrukturu. Licence systému je opět možno koupit nebo pronajmout.

Proč může být tato forma výhodná?

  • Nemusíte si kupovat vlastní servery.

  • Nemusíte zaměstnávat vlastního specialistu na zálohování serverů a aktualizace systémů.

  • Nemusíte zaměstnávat vlastního specialistu na aktualizaci ERP systému.

Podrobnější informace najdete na Wikipedii.

Jak to vlastně funguje ?

Je to poměrně jednoduché. Jediné, co potřebujete, jsou pracovní stanice a  spolehlivé připojení k internetu. Můžete plnohodnotně využívat informační systém Vision ERP, jako kdybyste jej měli nainstalovaný ve vlastní firmě. Můžete systém provozovat odkudkoliv na světě, v libovolném počtu vlastních poboček a odloučených pracovišť. Naši konzultanti vám pomohou s vyškolením personálu a  nastavením informačního systému speciálně pro vaše specifické potřeby.

Jaká jsou rizika ?

Pokud se nebavíme o rizicích spojených s implementací IS obecně, tak můžeme projít tyto nejčastější obavy:

Bude mít někdo nepovolaný přístup k mým datům ?

Nebude. Vaše data jsou umístěna v samostatném serverovém prostoru. Každý váš uživatel dostane své vlastní přihlašovací jméno a heslo pro přístup do sítě a jméno a heslo pro přístup k vašim datům. Komunikace po síti je šifrovaná a uživatel, a už vůbec ne někdo cizí, nemá přístup k fyzickému úložišti databáze. Největším nebezpečím jsou vlastní lidé, kteří neopatrně nakládají se svým heslem.

Mohou se moje data ztratit ?

Je to velmi nepravděpodobné. To riziko je vlastně úplně stejné, jako když máte data na vlastních serverech. U nás se o ně starají kvalifikovaní specialsté a máme zavedena taková opatření, aby se riziko ztráty dat minimalizovalo. Každý den se provádí záloha, která se uchovává sedm dní. Jednou týdně se dělá záloha, která se uchovává měsíc a jednou měsíčně se dělá záloha, která se uchovává po celou dobu spolupráce.

Co když budu přece jen chtít systém později používat na vlastním serveru ?

To bude velmi snadné. Nemusíte nic implementovat ani měnit. Jen zprovozníte vlastní server, my vám pomůžeme na něj nainstalovat aplikaci a databázi, přeneseme data a spustíme celý systém odjinud. Celá akce může trvat půl dne a vaši uživatelé si ani nevšimnou, že se něco změnilo.

Nebude to pomalé ?

Nebude. Popravdě řečeno, stále je poznat rozdíl mezi přístupem k systému na lokální síti a přes internet. Prostředí je ale dostatečně svižné a rozhodně se nestane, že stisknete klávesu a čekáte dvě vteřiny, než se  znak objeví na obrazovce. Celý systém je koncipován tak, že se přenáší jen „obrazovka a klávesnice“. Po síti tedy neběží data a veškeré výpočty se odehrávají na serveru, skoro jako v lokální síti.

Budou fungovat tiskárny, čtečky čárového kódu, elektronická komunikace s bankami a další aplikace?

Budou. Komunikační protokol všechny tyto periferie a služby podporuje. Je to vyzkoušené a většinou s tím není problém.