3D Tech s.r.o.

2018 nad 1 mil. Kč
Ondřejovská společnost 3D Tech, která je průkopníkem 3D tisku v České republice, implementovala komplexní systém Vision ERP v roce 2018. Většinu specifických potřeb firmy včetně zakázkové výroby se podařilo pokrýt standardními funkcemi systému, díky tomu bylo nasazení softwaru rychlé a jeho přínosy se brzy projevily.

Prototypy na zakázku

Společnost 3D Tech spol.s r.o. přinesla technologii Rapid Prototyping do České republiky již v roce 1994. Přes dvacet let vyrábí prototypy pro celou řadu výrobců včetně světových automobilek (např. koncern Škoda, Volkswagen). Disponuje zkušeným týmem a nejmodernějšími technologiemi, jako je CNC obrábění a 3D tisk.

Prototypy nacházejí uplatnění v široké škále oborů, jako je sanita, slévárenství, zdravotnictví, elektrotechnický průmysl, automotive, a dokonce i v umění. 

Efektivní řešení

Firma vyrábí především na zakázku. Předchozí informační systémy nedokázaly pokrýt efektivně všechny procesy ve firmě, nevyhovovaly systému zakázkové výroby a nebyly schopné reagovat na procesní změny, tudíž již nebyly funkční.

Vedení společnosti na základě reference oslovilo společnost Vision Praha, která jí nabídla vyspělý Vision ERP. Přesvědčivá byla především široká paleta funkcí, která dokáže pokrýt celou škálu procesních požadavků klienta i pružnost v implementaci. Analýza ukázala,  že 95% potřeb je Vision ERP schopen vyhovět nasazením standardních funkcionalit a pouze minimum je třeba dodělat na zakázku. Díky tomu bylo nasazení systému rychlejší a efektivnější, vyžadovalo menší zapojení klienta do implementace a bylo cenově velmi přijatelné.

ERP systém nyní pokrývá většinu firemních procesů. „Dříve jsme postrádali především přehled o nákladech a nedokázali jsme efektivně plánovat využití zdrojů,“ říká Vilém Vrbický. „Nyní umíme s pomocí Vision ERP jednoduše vyhodnotit náklady na jednotlivé zakázky a také lépe využít zdroje včetně kapacity našich zaměstnanců. Je to pro nás velmi důležité, protože zakázky neustále přibývají.“

www.3dtech.cz

Hlavní přínosy projektu

  • Návratnost investice do 10 měsíců
  • Zefektivnění všech firemních procesů
  • Pokrytí všech agend firmy
  • Rychlá implementace vzhledem k pokrytí většiny funkcí standardní funkcionalitou
  • Software pružně reaguje na změny v procesech firmy

Cíle projektu

  • Nahrazení nefunkčního informačního systému
  • Pokrytí všech procesů ve firmě
  • Zefektivnění provozu
  • Využití softwaru schopného reagovat na změny v procesech
Pro Vision ERP jsme se rozhodli, protože je z nabízených systémů nejotevřenější a nejlépe dokáže pokrýt specifika naší výroby.
Vilém Vrbický
Vilém Vrbický
ředitel, 3D Tech spol. s r.o.

Případová studie ke stažení

Pripadova-studie-firmy-3D-Tech-1.pdf

Mám zájem o podobné řešení.

Do not fill in if you are a human being

Souhlasím se zpracováním údajů
 
 

Další reference z oboru