Prototypy na zakázku
Společnost 3D Tech spol.s r.o. přinesla technologii Rapid Prototyping do České republiky již v roce 1994. Přes dvacet let vyrábí prototypy pro celou řadu výrobců včetně světových automobilek (např. koncern Škoda, Volkswagen). Disponuje zkušeným týmem a nejmodernějšími technologiemi, jako je CNC obrábění a 3D tisk. Prototypy nacházejí uplatnění v široké škále oborů, jako je sanita, slévárenství, zdravotnictví, elektrotechnický průmysl, automotive, a dokonce i v umění.
Efektivní řešení
Firma vyrábí především na zakázku. Předchozí informační systémy nedokázaly pokrýt efektivně všechny procesy ve firmě, nevyhovovaly systému zakázkové výroby a nebyly schopné reagovat na procesní změny, tudíž již nebyly funkční. Vedení společnosti na základě reference oslovilo společnost Vision Praha, která jí nabídla vyspělý Vision ERP. Přesvědčivá byla především široká paleta funkcí, která dokáže pokrýt celou škálu procesních požadavků klienta i pružnost v implementaci.
Cílem implementace bylo tedy nahrazení nefunkčních informačních systémů softwarem, který pokryje všechny procesy ve firmě a tím dosáhnout zefektivnění provozu. „Důležité pro nás bylo, aby byl nový systém dostatečně pružný, aby mohl reagovat na všechny změny, které u nás mohou v reálném časei v budoucnu nastat,“ říká ředitel 3D Tech Vilém Vrbický.
Analýza je základ
Implementaci předcházela důkladná analýza, která rozkryla detailně všechny požadavky firmy a předložila efektivní řešení. Ukázalo se, že 95% potřeb je Vision ERP schopen vyhovět nasazením standardních funkcionalit a pouze minimum je třeba dodělat na zakázku. Díky tomu bylo nasazení systému rychlejší a efektivnější, vyžadovalo menší zapojení klienta do implementace a bylo cenově velmi přijatelné.
ERP systém nyní pokrývá většinu firemních procesů. Kromě zmíněných výrobních okruhů včetně technologické přípravy výroby, plánování a výrobních terminálů využívají v 3D Tech spol.s r.o. také moduly pro zásobování a sklady, plánování a řízení projektů, MIS reporty, ekonomiku, mzdy a personalistiku a další.
„Dříve jsme postrádali především přehled o nákladech a nedokázali jsme efektivně plánovat využití zdrojů,“ říká Vilém Vrbický. „Nyní umíme s pomocí Vision ERP jednoduše vyhodnotit náklady na jednotlivé zakázky a také lépe využít zdroje včetně kapacity našich zaměstnanců. Je to pro nás velmi důležité, protože zakázky neustále přibývají.“
Ve 3D Tech spol.s r.o. stále zjišťují další možnosti informačního systému a plánují jeho další rozšiřování.
Cíle implementace
- Nahrazení nefunkčního informačního systému
- Pokrytí všech procesů ve firmě
- Zefektivnění provozu
- Využití softwaru schopného reagovat na změny v procesech
Implementované moduly
- Ekonomika
- Mzdy a personalistika
- Export faktur
- Zásobování a sklady
- CRM
- Set výrobních okruhů
- TPV (Technologická příprava výroby)
- Plánování výroby
- Výrobní terminály
- Řízení projektů
- Plánování projektů
- Rizika a neshody
- MIS reporty
- Aplikační server
Hlavní přínosy Vision ERP
- Návratnost investice do 10 měsíců
- Zefektivnění všech firemních procesů
- Pokrytí všech agend firmy
- Rychlá implementace vzhledem k pokrytí většiny funkcí standardní funkcionalitou
- Software pružně reaguje na změny v procesech firmy
Rozhovor s Vilémem Vrbickým můžete shlédnout
v krátkém videu.