GALA, a.s.

Společnost GALA je známým českým výrobcem kvalitních sportovních potřeb s tradicí sahající do konce 40. let minulého století. Aktuální počet zaměstnanců je cca 250, obrat 9 mil. EUR, výroba je umístěna v Prostějově a Rýmařově. Od roku 2013 po velmi rychlé implementaci využívá společnost ERP systém Vision32 pro výrobu, ekonomiku, personalistiku a nově také pro podnikovou prodejnu.
 
Více informací na www.gala.cz.
"Oceňujeme velmi variabilní nastavení modulů Technická příprava výroby a Řízení výroby a možnost specifických programových úprav."Lumír Polcr, referent IT oddělení
GALA, a.s.
GALA, a.s.

počet zaměstnanců: 250

rok implementace: 2013 počet uživatelů: 32

Implementované řešení

Společnost GALA, a.s., má své hlavní činnosti centralizované na jednom místě, kde sídlí administrativa a probíhají všechny logistické i výrobní procesy. Výjimku tvoří provozovna v Rýmařově, kde se vyrábí pouze část sortimentu.
Naše spolupráce začala v roce 2012 – tj. přechod ze stávajícího DOS účetního a výrobního systému na novou platformu. Implementace byla zahájena na úplném konci roku 2012 a už v květnu 2013 byl spuštěn ostrý provoz ekonomických částí systému. Následovalo spuštění výrobních částí a na konci  roku 2013  došlo k dalšímu plánovanému rozšiřování systému o další agendy a funkcionality (čárové kódy, pokročilé funkce plánování, vyhodnocování zakázek, komunikace prostřednictvím EDI, využití nástrojů pro MIS a další). Koncem roku 2015 došlo k rozšíření systému o docházkový systém Vision32 a následně probíhá nasazení modulu personalistiky a mezd. Nově se využívá Vision32 i v podnikové prodejně pro prodejní pokladnu i pro zásilkový prodej.
Rozsah systému je tedy komplexní, zahrnuje jak účetnictví, tak i obchod, řízení logistiky a výrobní agendy. 

Shrnutí

V tomto případě se jedná o jednu z velmi úspěšných implementací IS Vision32 v relativně velmi krátkém čase – tj. přechod komplexního informačního systému s výrobními agendami z DOS systému na novou platformu. Toho bylo dosaženo zejména díky velmi kvalitní komunikaci v rámci implementačního týmu složeného z našich specialstů a zástupců společnosti GALA, a.s.
Aktuální informace najdete také v článku na IT BIZ.cz.