Implementace Vision ERP ve společnosti TENEO 3000

2004 více než 2 mil. Kč
Česká společnost TENEO 3000 s.r.o. vyvíjí a vyrábí konektory, komponenty, kabelové svazky a spínače s vysokou mechanickou odolností a spolehlivostí pro užití ve velmi náročných provozních i klimatických podmínkách, s uplatněním především v těžební, dopravní a armádní technice a v letectví. Své výrobky přizpůsobují individuálním požadavkům zákazníků z celého světa.

Pružný systém na stabilním základu

V roce 2004 společnost implementovala informační systém systém Vision ERP, který vedení firmy při výběrovém řízení vyhodnotilo jako nejvhodnější. „Cílem bylo pokrýt informačním systémem většinu agend firmy. Důraz jsme kladli především na výrobu a také na možnost přizpůsobení systému našim specifickým potřebám,“ vzpomíná Miloš Šikola, jednatel TENEO 3000. „Chtěli jsme dát přednost české firmě, která by pružněji reagovala na naše požadavky. Přitom jsme trvali na stabilním prostředí systému, což SAP SQL Anywhere, na kterém běží Vision ERP, beze sporu je.“

Výhody propojených agend

V TENEO využívají téměř celý rozsah modulů Vision ERP od účetnictví a personalistiky přes CRM a spisovou službu (DMS) až po logistiku a výrobu, která zahrnuje technickou přípravu, plánování a řízení výroby a výrobní terminály.
Každý ve firmě má přehled o stavu objednávek, materiálu a zboží na skladě a průběhu výroby. „Důležité jsou pro nás přehledy nákladů a výnosů, díky kterým průběžně sledujeme efektivitu výroby a výnosnost jednotlivých zakázek. To jsou podklady, které nám umožňují reagovat a činit kvalifikovaná rozhodnutí,“ říká Miloš Šikola.

Vyzkoušený systém nasadili v další společnosti

TENEO spoluzaložilo českou pobočku polské výrobní firmy KONTAKT-SIMON, S.A., k implementaci Vision ERP došlo v krátké době také v této firmě. Společnost KONTAKT-SIMON.CZ s.r.o. je firma s podobným zaměřením jako TENEO 3000. V tuto chvíli má nasazený set ekonomických a logistických okruhů Vision ERP, postupně dojde k nasazení i dalších modulů.

Hlavní přínosy projektu

  • Provázanost agend
  • Přehled napříč firmou
  • Výstupy pro management
  • Otevřenost pro úpravy
  • Přizpůsobení pro výrobu

Cíle projektu

  • Jeden systém pro celou firmu
  • Provázanost agend
  • Řízení specifické výroby
  • Přehled o stavu zakázek
  • Možnost rychle reagovat na změny
S Vision ERP sledujeme průběžně efektivitu výroby a výnosnost jednotlivých zakázek. To jsou podklady, které nám umožňují reagovat a činit kvalifikovaná rozhodnutí.
Miloš Šikola
Miloš Šikola
jednatel, Teneo 3000

Mám zájem o podobné řešení, kontaktujte mě

Do not fill in if you are a human being

Souhlasím se zpracováním údajů
 
 

Další reference z oboru