Zpět

Nápověda a dokumentace

Nápověda a dokumentace
Standardní dokumentace je dostupná on-line v elektronické podobě a obsahuje i mnoho tipů či příkladů řešení různých situací.

Dokumentace systému má několik úrovní, podle předpokládaných případů použití. Při vývoji systému jsme se snažili jednotlivé části realizovat tak, aby uživatel intuitivně mohl používat jednotlivé úlohy. Přesto vzhledem k rozsahu celého systému a vzhledem k jeho trvalému rozvoji nelze tuto vlastnost zcela zajistit. Systém vám proto nabízí hned několik pomocníků, se kterými se při práci můžete setkat.

Pomocné komentáře dialogů – některá tlačítka dialogů, případně některá pole mohou mít funkcionalitu, která z krátkého heslovitého názvu není zcela zřejmá. Systém proto uživatelů napovídá formou bublinkové nápovědy, co dané tlačítko opravdu provede.


Pomocné zobrazení zdroje dat browseru – tato nápověda slouží především administrátorům a pomáhá jim zorientovat se v datových strukturách. Každý prohlížeč dat je ve skutečnosti výsledkem konkrétního SQL dotazu. Bude pro vás velmi cenným vodítkem, když se snadno dovíte, jak tento dotaz vypadá. Můžete jej dokonce zkopírovat do „clipboardu“ a použít jej například ve vámi připravované sestavě. Je to velmi efektivní postup a zbavuje vás to dalekosáhlého zkoumání rozsáhlých databázových struktur.

Uživatelsky definovatelná nápověda slouží administrátorům k přípravě specializované nápovědy. Používá se k přípravě vlastní firemní nápovědy ke konkrétním místům programu. Můžete tak svým uživatelům připravit specializovaný návod k použití konkrétní části programu.

On-line nápověda k jednotlivým částem systému rozsáhlá databáze návodů standardně dodávané části systému. Tato nápověda je publikována formou webové stránky a kromě popisu standardních funkcí obsahuje též rozsáhlou databázi FAQ, doporučení, řešených příkladů a vzorů, tipů a triků.

Průběžné informace prostřednictvím RSS kanálů slouží distribuce nejčerstvějších novinek a upozornění ze strany společnosti Vision. Podrobněji je tato funkce popsána samostatně.