Kalendář

Kalendář disponuje běžnými funkcemi i výraznými vylepšeními oproti jiným aplikacím. Klíčové je propojení s ostatními agendami v systému, které podstatně zjednoduší práci vašeho týmu. Možnost napojení na Office 365 a přístup přes mobilní zařízení je třešničkou na dortu.

Základní funkce

V našem kalendáři se rychle zorientujete. Základní funkce fungují podobně jako v aplikacích, které znáte a se kterými pracujete. Umožňuje mít přehled o svých událostech i o událostech týmu.  Můžete přidávat i mazat události, zadávat k nim různé účastníky, přidávat poznámky apod.
Co je zde navíc? Můžete si určit typ události, typicky sdílené, privátní nebo dovolenou. Některé typy je možné navázat na schvalování, typicky je to dovolená nebo služební cesty. Užitečnou funkcí je změna stavu události, která se projeví i změnou barvy políčka v kalendáři. Stavy je možné individuálně nastavit, např. na: připravuje se, ověřuje se, naplánováno, proběhlo, ne/schváleno.

 
 

Typy zobrazení a filtrování

Kromě možnosti vybrat si libovolný časový úsek k zobrazení v kalendáři jsou tu různé typy zobrazení. Zobrazení Zdroje ukazuje zaneprázdnění zdrojů - pracovníků, ale třeba i strojů nebo místností - v řádcích, s popisky a barevným rozlišením událostí. Časová osa ukazuje v řádcích události vybraných osob a umožňuje tak, podobně jako při zobrazení zdrojů, jednoduché plánování. U zobrazení Projekty si vyberete, které konkrétní projekty vás zajímají, a ukáží se události, které se těchto projektů týkají - včetně stavu projektů a zakázek v daném čase (opět s barevným rozlišením).
Filtrovat můžete podle typu události, čísla projektu, osob a podobně. Můžeme si zobrazit události podle role - jestli jsme v události účastníkem, administrátorem události, nebo ji máme pouze "na vědomí".  Další možnosti řazení a filtrování událostí přináší zobrazení v databázi - v řádcích jako v klasickém browseru.
Je třeba zmínit zobrazení na Aktivní ploše - dlaždice s názvem Kalendář zobrazuje neustále nejbližší události a mění barvu, pokud právě některá z událostí probíhá nebo je ukončena. Stejně je možné zobrazovat jednoduše např. události svého týmu, takže máte neustálý přehled, aniž byste museli rozklikávat celou agendu kaledáře.
Podobně můžeme vidět kalendář v aplikaci Vision Mobile, kde je také možné události měnit a vkládat nové. Výhodou je to zejména pro pracovníky v terénu nebo pro ty, kteří běžně v systému nepracují a potřebují právě jen nahlížet nebo pořizovat jednoduché záznamy v mobilním zařízení. V mobilu např. i jednoduše schvalovat dovolené.


 

Návaznost na další agendy: Projekty, Workflow, CRM

Provázanost se systémem je hlavním benefitem kalendáře ve Vision ERP. Provázanost s ostatními agendami dělá z tohoto modulu skvělý nástroj nejen pro manažery. Záznamy v kalendáři se jednoduše propíší do agend:
  • Projekty
  • Zakázky
  • Úkoly
  • Porady
  • a další - dle potřeb a přání zákazníka.
Obdobně přímo z projektů nebo ze záznamu z historie jednání můžete vytvořit záznam, který se propíše automaticky do kalendáře.
 

Podívejte se na krátké video:

Pusťte si čtvrthodinový sestřih prezentace modulu Kalendář.