CAESAR CRYSTAL

CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s., je pokračovatelem tradice kvalitní sklářské výroby ve sklárně Josefodol, která byla v roce 1861 založena vídeňským obchodníkem Josefem Schreibrem.
Vyrábí se zde ručně foukaný i broušený olovnatý křišťál. Spojením starých osvědčených tradic s ryze moderními dekory renomovaných výtvarníků vzniká výjimečně ušlechtilá křišťálová krása, typická právě pro místo svého vzniku.
"Díky využívání čárových kódů ušetříme 50% času při sledování výroby."Dušan Chatrný, majitel
CAESAR CRYSTAL
CAESAR CRYSTAL

počet zaměstnanců: 100

rok implementace: 2000 počet uživatelů: 15

Implementované řešení

Společnost CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s., využívala od devadesátých let 20. století program OSKAR. OSKAR byl úspěšný předchůdce Vision ERP zaměřený především na ekonomiku, který fungoval v prostředí DOS. Protože s ním byli spokojeni a chystali do budoucna rozšiřování výroby, zaujala vedení CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE prezentace nového komplexního systému Vision ERP (tehdy se jmenoval Vision32), se kterým přišla společnost Vision Praha na přelomu tísiciletí.

"Oskar nám v tu chvíli vyhovoval, ale ve Visionu jsme viděli velký potenciál do budoucna," říká Dušan Chatrný, ředitel společnosti CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE.
 

Informační systém v tradiční ruční výrobě


Vision nejdříve využívali pro účetnictví a sklady, k implementaci modulu pro výrobu došlo v roce 2015 po schválení předimplementační analýzy.
V prostředí firmy, kde probíhá výroba křišťálu stejným postupem jako před sto lety, by návštěvník moderní technologie nehledal. Opak je ale pravdou a každý výrobek nyní doprovází průvodka s čárovým kódem, pomocí něhož se zaznamenává každá operace.

"Každý náš výrobek projde mnoha stádii výroby. U některých je potřeba zaznamenat i sto různých operací. Z jednoho polotovaru třeba vyrobíme dva výrobky, jiný produkt zase sestává z několika polotovarů. Dříve se vše zaznamenávalo ručně a nebylo to úplně přehledné, využívání čárových kódů nám uspoří odhadem 50% času, který jsme dřív věnovali evidenci výroby. Jsem proto s Visionem velmi spokojen a v plánu jsou další rozšíření systému," říká Dušan Chatrný, který dodává, že Vision je rozsahem srovnatelný se softwary SAP a MS Dynamics, se kterými se setkal na předchozích působištích, ale cenou je mnohem přístupnější.

Podniková prodejna a služby pro turisty


Společnost provozuje také prodejnu v centru Prahy, která slouží zároveň jako vzorkovna. Další podniková prodejna funguje v areálu firmy ve Světlé nad Sázavou. Vznikla také cestovní agentura, která zajišťuje pro zájemce komentované prohlídky sklárny a umožňuje jim nahlédnout do tajů tradiční výroby. Také pro tyto činnosti využívá firma systém Vision ERP.

 

Využívané moduly

 

Hlavní přínosy Vision ERP

  • Časová úspora 50% při sledování výroby.
  • Provázanost agend z ekonomiky, výroby a skladů.
  • Větší přehled o postupu výroby.
  • Sdílení informací z ekonomiky, výroby, skladů a podnikových prodejen.