Online-olin

2017 do 500 tis. Kč
Společnost Online-olin s.r.o. působí v oboru stavebnictví jako dodavatel staveb, stavebních
materiálů a jako poskytovatel přidružených služeb. V portfoliu činností je rovněž
maloobchod a velkoobchod s palivy a oblast odpadového hospodářství.
Šternberská stavební firma používá Vision ERP od roku 2016. Je příkladem toho, že i menší společnost, pokud má v plánu růst, efektivně využije propracovaný ERP systém. Základem je vědět, jaké problémy chce s jeho pomocí vyřešit. V Online-olin podle slov ředitele Oldřicha Zatloukala neustále vymýšlejí, jak Vision ERP nejlépe využít k dlouhodobému zefektivnění různých procesů.

Od účetnictví po skladové hospodářství

On-line Olin využívá řadu modulů, kterými pokrývá prakticky veškeré procesy ve firmě a má tak možnost naplno využít provázanosti systému. Nic nemusí zadávat duplicitně, řada činností probíhá automaticky na pozadí a vedení firmy má dokonalý přehled o všech zakázkách i lidech a stavební technice.

50 % úspora času díky kalendáři

Dispečink ve stavební firmě má obvykle těžkou práci. Musí mít přehled o tom, kdo kde je, kdy tam přijede, co přiveze. Musí neustále volat řidičům a pracovníkům a informovat poskytovat informace klientům. V Online-olin tuto činnost převzal Vision ERP. Firma využila funkci kalendáře ve spojení s mobilním klientem. Kalendář teď funguje pro jednoduché kapacitní plánování, kde jako zdroje fungují lidé i stroje. Přístup do systému z mobilního zařízení umožňuje zobrazovat i vkládat data z terénu stejně jako z kanceláře. Vedení má tak perfektní přehled o tom, kdy a kde má který pracovník a stroj být a na kdy je možné naplánovat další práci. Podobně každý pracovník vidí na svém mobilním telefonu, nebo na přiděleném tabletu, jak má naplánovanou činnost dlouho dopředu. Jak uvedl Oldřich Zatloukal, využití kalendáře šetří firmě 50 % času při dispečerské práci a je také uživatelsky velmi příjemné a nenáročné.
 

Hlavní přínosy projektu

  • Kapacitní plánování za nízké náklady
  • Přehled o kapacitách a o stavu zakázek
  • Úspora času a snížení chybovosti

Cíle projektu

  • Pokrytí všech firemních agend jedním systémem
  • Plánování kapacit
  • Přehled pro management firmy
„Bez Vision ERP si už naši činnost nedokážeme představit. Průběžně vymýšlíme, v jaké oblasti by nám ještě Vision mohl pomoci. Důvodem je potřeba neustálého zefektivňování provozu naší rostoucí firmy a také to, že nás to baví.“
Oldřich Zatloukal
Oldřich Zatloukal
ředitel, Online-olin
Do not fill in if you are a human being

Souhlasím se zpracováním údajů
 
 

Další reference z oboru