TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC

2017 do 1 mil. Kč
Produkce komunální techniky, vysokozdvižných vozíků a dalších pomocníků pro firmy i města a obce má ve společnosti TPC INDUSTRY více než padesátiletou tradici. Je první českou společností, která přišla s ekologickými akumulátorovými vozidly pro komunální služby. Firma využívá pokročilý systém Vision ERP, se kterým nyní řídí nejen výrobu, ale celý závod.
V roce 2016 začala akciová společnost TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC s výrobou manipulační techniky v novém výrobním areálu ve Vrbičanech nedaleko Litoměřic. Osvědčený sortiment plošinových vozíků a tahačů s elektrickým pohonem se začátkem roku 2020 rozrostl také o ekologická vozidla řady CITY II vhodná pro nasazení v komunálních službách.

Efektivní řízení, spokojený zákazník

Od zavedení moderního ERP systému si firma slibovala zvýšení efektivity práce, snížení chybovosti, a především přehled o probíhajících zakázkách pro vedení společnosti. „Potřebovali jsme systém, který by řídil jak naši standardní výrobu podle konfigurátoru, tak i zakázkovou výrobu atypů na přání zákazníka. Prioritou bylo získat manažerské výstupy v reálném čase, abychom mohli rychle reagovat na jakékoliv výkyvy od plánu. V tom všem splnil Vision ERP naše očekávání,“ říká Jaromír Mareš, jednatel TPC INDUSTRY. Ekonomický pohled na zakázky od fáze nabídky až po výrobu a distribuci umožňuje propojení agend ve Vision ERP a automatické vyhodnocování parametrů.

Kromě plánování, TPV a řízení výroby využívá společnost také moduly pro ekonomiku, mzdy a personalistiku, zásobování a sklady, logistiku a CRM. Nyní se instaluje konektor mezi Vision ERP a konstrukčním CAD softwarem Solidworks. Toto propojení umožní okamžité sdílení výstupů v podobě kusovníků z CAD prostředí S. Omezí se tak nutná administrativa a výrazně sníží možnost lidské chyby.Ve stádiu testování je modul pro servis a údržbu, který umožní spravovat všechny prodané výrobky pro potřeby záručního a pozáručního servisu. Dále eviduje servisní zakázky, evidenci o reklamacích s využití náhradních dílů a využití zdrojů. „Hlavním cílem všech inovací je spokojený zákazník, kterému vyřídíme jeho zakázku rychle, kvalitně a efektivně,“ doplňuje Jaromír Mareš s tím, že vedení společnosti už nyní uvažuje o dalších způsobech využití svého firemního softwaru.

Hlavní přínosy projektu

  • omezení nutné administrativy
  • snížení možnosti lidské chyby
  • přehledné manažerské výstupy
  • zvýšení efektivity

Cíle projektu

  • zvýšení efektivity práce
  • snížení chybovosti
  • přehled o probíhajících zakázkách pro vedení společnosti
Potřebovali jsme systém, který by zvládnul řídit naši standardní i zakázkovou výrobu. Prioritou bylo získat manažerské výstupy v reálném čase. Ve všem splnil Vision ERP naše očekávání.
Jaromír Mareš
Jaromír Mareš
ŘEDITEL TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC

Mám zájem o podobné řešení.

Do not fill in if you are a human being

Souhlasím se zpracováním údajů
 
 

Další reference z oboru