Informační systém pro řízení maloobchodní firmy

Propojení prodejních pokladen se sklady, CRM, ekonomikou a dalšími agendami je výhodné nejen pro firemní prodejny.

Doplnění komplexního podnikového informačního systému o modul prodejní pokladny přináší řadu výhod. Tento produkt lze využít pro provoz jedné či několika prodejních pokladen v maloobchodní prodejně. Vlastní obsluha je velice jednoduchá a nevyžaduje hlubší znalosti práce s počítačem. Data z pokladny se propisují do ERP, data není třeba zadávat duplicitně.

potten pokladny

Pokladní systém součástí firemního ERP

Pokladní systém je vnořenou součástí komplexního informačního systému a tím pádem plně a v reálném čase komunikuje s dalšími úlohami jako je sklad, objednávání zboží, převody zboží mezi pobočkami, účetnictví, saldokonto, finance a další. Systém mimo jiné obsahuje evidenci obchodních partnerů, výdej ze skladu, fakturace včetně dobropisů, vrubopisů a zálohových listů, reklamační řízení s dodavatelem, reklamační řízení s odběratelem, pokladní směny a pokladny. 

Jednou z důležitých vlastností pokladního systému je schopnost autonomního provozu (tedy bez spojení s centrální databází) a výměna dat pomocí replikačních systémů. Umožní vám to provozovat pokladnu i při výpadku spojení a zajištění následných přenosů potřebných dat.

Pokladník může realizovat příjem hotovostní platby i platbu kartou (současně může vystavovat faktury přímo z „pokladny“). K dispozici je možnost použít cenové systémy, pomocí nichž je možno realizovat slevy pro vybrané zákazníky.


 


Mám zájem o prezentaci systému
Napojení Visionu na WMS nám urychlilo řadu procesů. Máme perfektní přehled o skladových zásobách a informace se automaticky propisují do všech agend systému.
Michal Sýkora
Michal Sýkora
finanční ředitel Potten & Pannen - Staněk group, a.s.
Souhlasím se zpracováním údajů