5 výhod ERP systému při použití ve výrobě

Petra Batók 3 minuty 25. 03. 2019
ERP systémy
Víte, co máte právě na skladě, jaký materiál je aktuálně potřeba objednat a na co už je rezervace? Umíte jednoduše plánovat kapacity strojů a lidí dopředu? Poznáte včas, když hrozí zpoždění zakázky? A jak vám s tím může pomoci vyspělý podnikový informační (ERP) systém?

1. Provázanost firemních agend


Díky integraci dat z výroby, skladů, obchodu a ekonomiky se nikdy nestane, že by "levá nevěděla, co dělá pravá". Např. když pracovník z výroby zadá do systému, že dokončil výrobek, produkt se automaticky naskladní a zároveň se odepíše použitý materiál včetn evidence zbytků. Počet výrobků ve skladu vidí i obchodník, který na ně může hned vystavit objednávku. Manažer zaznamená, zda výroba probíhá podle plánu a v případě, že je pracovník odměňován "od kusu", se změna projeví i ve mzdách.

2. Lepší organizace práce


ERP systém se přizpůsobí vašim firemním procesům, nebo vám pomůže nastavit nové podle osvědčených pravidel. Integrované projektové řízení vás provede realizací zakázky nejefektivnějším možným způsobem. Aktivní systém vás sám upozorní na úkoly, plánovaná jednání, dokumenty k podpisu a jiné. Panel úloh na obrazovce si můžete personalizovat a zobrazit si pouze agendy, které jsou pro vás důležité.


Vision ERP pomáhá také s výrobou tradičního českého křišťálu. S pomocí čárových kódů ušetří nyní ve společnosti Caesar Crystal při sledování výroby 50% času.

3. Neustálý on-line přehled o všem, co se děje (nejen) výrobě


Včas zachytíte anomálie a začnete řešit problémy ještě předtím, než nastanou. Zamezíte zpoždění zakázek a vaši klienti budou spokojení. Manažerské reporty a přehledy i možný přístup přes webové rozhraní z mobilních zařízení vám umoží být neustále v obraze.
 

4. Výrazné omezení administrativy


Rutinní úkony software provádí automaticky. Systém komunikuje s úřady státní správy a je propojen např. i s významnými dopravci. Každý dokument se zadává pouze jednou a ihned se objeví ve šech požadovaných agendách. Nové funkce omezují také administrativu spojenou s GDPR.
 

5. Řešení pro každý typ výroby


Nezáleží na tom, jestli je vaše výroba sériová, kusová nebo na zakázku, systém se jí přizpůsobí.Využijte funkce pro snadné kopírování kusovníkůvytváření kalkulací v rámci výrobních příkazů, přeplánování výroby a materiálu, zásobování a snadnou fakturaci drobné výroby.
 

Náš tip: Využijte oborová řešení, která přinášejí řadu benefitů při použití v určitém specializovaném oboru. Např. Vision ERP pro textilní výrobu využívají společnosti TIMO, MOIRA či GALA, další vychytávky máme pro dřevovýrobu (RI OKNA, SEPOS) či výrobu betonových komponentů (CS-BETON) a další obory.

Další blogové příspěvky