Kosmonauti na stanici ISS budou využívat Vision Mobile

Kateřina Kačerová 3 minuty 01. 04. 2021
Novinky
Výběrové řízení vypsala vesmírná agentura NASA loni v červnu a Vision uspěl v konkurenci 146 firem z 58 zemí. Rozhodující přitom nebyla nejnižší cena, ale špičková kvalita produktu, maximální otevřenost systému a možnost využití mobilní aplikace pro přístup odkudkoliv.
"Jsme si vědomi výjiměčné příležitosti využití našeho řešení v nevšedních podmínkách," vyjádřil se k nečekanému úspěchu Petr Klapka, ředitel společnosti Vision Praha. "Společně s ní ovšem přichází i obrovská zodpovědnost nejen za chod stanice, ale bez nadsázky také za zdraví a životy jejích obyvatel."

Dlouhodobá spolupráce

Jak se vyjádřila mluvčí NASA Jacqueline McGuiness, je software pro ISS pilotním projektem, kterým chce agentura zahájit novu éru digitalizace. "Naše společnost kromě ekonomického systému využívá pouze excelovské tabulky, které sdílí kmenoví zaměstnanci s externisty i astronauty pomocí sdílených složek a e-mailů," přibližuje stávající situaci Jacqueline. "Možnosti informačního systému Vision ERP nás oslovily natolik, že uvažujeme o jeho využití pro celou organizaci. Velkou výhodu vidíme ve Vision Mobile, který umožní přístup do systému kolegům z celé planety prostřednictvím webového rozhraní z kteréhokoliv místa na Zemi nebo na její oběžné dráze."

Náročná implementace

Vision ERP musí být nasazen v testovacím režimu do konce roku 2021, na jaře příštího roku začne fungovat v ostrém provozu. Do té doby je potřeba nejen přizpůsobit systém specifickým potřebám NASA, ale také přeložit většinu popisků a dialogů a důkladně proškolit uživatele v anglickém a francouzském jazyce.
Společnost Vision Praha proto rozšíří svůj team příští měsíc cca o 200 vývojářů a konzultantů. Pro tyto účely si vyjednala státní dotaci, která částečně uhradí náklady na zaškolení nových pracovníků.

Využití modulů k efektivnímu řízení stanice

Stačí drobná úprava u modulů Řízení projektů a Kalendář, aby se dala přehledně řídit činnost veškerých pracovníků. Samozřejmostí bude také využití modulů Sklady, Údržba a Workflow. Moduly Ekonomika a Personalistika bude nutné přiblížit vesmírné legislativě. U vstupů do stanice budou umístěny docházkové terminály, s jejich pomocí budou astronauti registrovat čas svého příletu a odletu jednoduše s pomocí čipové karty.

Vision Mobile na Zemi i ve vesmíru

Aplikace Vision Mobile umožní sledovat jednoduše životní funkce astronautů na obrazovce mobilu nebo tabletu, vědci již nebudou muset sedět u počítače. Slavné volání "Houstone, máme problém!" již nebude potřeba. V případě problémů se ukazatel na Aktivní ploše zbarví dorůžova a aktivní systém Vision ERP zašle uživatelům e-mail.

Další blogové příspěvky