Jak se automatizuje v potravinářství

Petra Batók 2 minuty 24. 04. 2024
Novinky
V druhé půlce dubna se v netradičním prostředí pivovarského muzea v Kostelci nad Černými lesy sešli zástupci firem, které vyrábějí potraviny, nápoje, potravinové doplňky nebo kosmetiku. Vision software byl partnerem konference a měli jsme tu čest prezentovat své dlouholeté zkušenosti s automatizací v tomto specifickém oboru.
Dopolední blok prezentací na konferenci Automatizace v potravinářství zaplnily vesměs případové studie větších firem. Je úžasné vidět, jaké jsou možnosti např. v případě autoamatizovaných skladů, kde paletami s nápoji operují pouze roboti. I takto nákladné a velké projekty se potýkají s "porodními bolestmi". Důležité je mít před očima cíl a nevzdat vše při náznaku potíží. Výsledek stojí zato.
Důležité bylo také připomenutí, že je třeba i v případě automatizace pracovat s lidmi, zvažovat jejich možnosti a správně je motivovat. Ostatně motiv nedostatku zaměstnanců se prolínal celým dnem a ukázal se jako velký motor automatizace. Firmy si prostě musí s omezeným počtem a výběrem zaměstnanců poradit, je to pro ně otázkou existence.

Automatizace v potravinářství 2024

Odpolední blok zahájil náš kolega Ladislav Vaníček. Jeho prezentace byla zaměřená na možnosti automatizace ve středně velké potravinářské firmě. Součástí byla případová studie, kterou přednesl spolu s klientem REVI plus. Podle Moniky Vasiliadu, která vystoupila za REVI plus, byla hlavním důvodem pro výběr Vision ERP jeho otevřenost a velké možnosti přizpůsobení.Na pódium se Vision dostal i v další části, kdy jsme vylosovali výherce vizitkové loterie, která probíhala během dne na našem stánku. Výherci si odnesli hodnotné balíčky potravinových doplňků od REVI plus, ale také voucher na slevu 33 % na licence Vision ERP.
Ceny předala Václava Fišerová, jednatelka REVI plus (na fotografiích uprostřed).

Po dalších příspěvcích celý den završilo neformální posezení ve vyhlášené černokostelecké reastauraci při výborném pivu. I večerní hovory se vesměs točily kolem automatizace.

Děkujeme za skvělou organizaci a fotografie organizátorům z firmy Techfood.

Další blogové příspěvky