Aktivní plocha přináší nový uživatelský komfort

Petra Batók 3 minuty 06. 12. 2019
Novinky

Představte si, že otevřete v práci Vision a zobrazí se vám přesně to, co právě potřebujete a chcete vidět. Manažer uvidí graf s výkonem firmy, účetní počet nesplacených faktur a šéf výroby aktuální stav zakázek. Vše je přehledně seřazené podle vašich preferencí a doplněné obrázkem nejprodávanějšího výrobku nebo třeba záběrem kamery ze skladu. Vision mění tvář a aktivní plocha je začátek pozvolné přeměny, kterou by měl systém v příštích letech projít.

Přehlednější Vision ERP

 
„Náš ERP systém je skvělým a robustním nástrojem, který pomáhá firmám v růstu a nabízí řadu možností přizpůsobení konkrétním společnostem, oboru jejich podnikání a způsobu řízení,“ říká Petr Klapka, ředitel Vision Praha. „Nyní přistupujeme k tomu, aby se Vision ERP dokázal lépe přizpůsobit nejen firmě, ale každému jednotlivému uživateli.“
 
Myšlenka aktivní plochy vznikla díky ohlasu některých klientů, kteří začali aktivněji používat náš panel úloh. Smyslem je nenutit uživatele v menu hledat nějakou úlohu, ale vytvořit pro něj na míru vstupní obrazovku obsahující všechny pro něj důležité signály z ERP.
 
Nová aktivní plocha je složena z barevných čtyřúhelníků (dlaždic), z nichž na každém může být zobrazena jiná agenda, funkce nebo grafický prvek. Systém umožňuje uživateli, aby si sám zvolil nejen obsah, ale i vzhled. Může si vybrat z palety barev a přizpůsobit si plochu tak, aby se mu příjemně pracovalo.


Aktivní plocha od loňského roku, kdy jsme ji poprvé představili na konferenci, doznala velkých změn.

„Uživatel na první pohled vidí, že je pro něj v systému nějaký úkol nebo prostě jen sleduje určité veličiny jako ve "velíně elektrárny". Sledovanými veličinami může být cokoliv od stavu nezaplacených faktur až po kritický nedostatek konkrétního materiálu. Informace se zobrazují přehledně na samostatných dlaždicích a mohou mít různou podobu od textu, přes obrázky až po grafy. Dlaždice se sama o sobě chová jako tlačítko, po jehož aktivaci se může otevřít určitá agenda nebo vykonat nějaký automatizovaný příkaz,“ vysvětluje možnosti novinky Petr Klapka a dodává, že zákazník dostává skutečně nesmírně výkonný a univerzální nástroj.
 

Aktivnější a šikovnější než Panel úloh

 
Pro ty, kteří dosud používali Panel úloh, bude aktivní plocha jeho užitečným a příjemným rozšířením. S pomocí administrátora si mohou nastavit plochu skutečně na míru. K často používaným agendám se dostanou na jeden proklik a ani různé přehledy a upozornění nebude potřeba vyhledávat.
 
Dalším vylepšením je zobrazení posledních použitých agend na Panelu úloh. Hledali jste např. něco v kontaktech a potřebujete se tam rychle vrátit? Stačí jednou kliknout na plochu, poslední akce se tam zobrazí i bez nastavování této funkce administrátorem.
 

Aktivní plocha byla slavnostně pokřtěna

Panel úloh vám nic neříká?

 
Pokud jste dosud Panel úloh nevyužívali, nemusíte se ničeho bát. Ovládání je skutečně intuitivní a rádi vám vše vysvětlíme. Můžete se zúčastnit našich bezplatných workshopů nebo si pustit krátký videonávod.
 
Pokud nemáte rádi novoty a chtěli byste mít Vision stejný jako dosud, je možné redukovat aktivní plochu ho na horní lištu a vůbec ji nevyužívat, pomůže vám s tím administrátor. Připravíte se tak ale o všechny výhody nové atraktivní funkce.
 

7 výhod aktivní plochy

 
  • Často používané funkce máte jako na dlani.
  • Zobrazuje se historie naposledy použitých funkcí, do kterých se můžete vrátit jedním klikem.
  • Systém na ploše upozorňuje na nesplněné úkoly, blížící se události nebo dokumenty ke schválení.
  • Upozornění na odchylky ve sledovaných veličinách, jako je stav materiálu na skladu nebo termín zakázky, ušetří práci každému uživateli.
  • Díky grafickému znázornění veličin jste neustále v obraze a můžete se rychle rozhodovat.
  • Na dlaždici si můžete nastavit zobrazení fotografie nebo např. přes ni nahlížet do on-line záznamu z kamer.
  • Užijte si nový svěží design a nastavte si barvy dlaždic podle svého vkusu.
Pokud vás téma zaujalo, pusťte si video z konference, na kterém jsme zaznamenali velkou část prezentace o Aktivní ploše.

Jak aktivní plochu začít využívat?

Odkaz na videonávod jsme vám již posílali e-mailem (pokud jste registrovaní pro odběr novinek) a najdete ho také v nových zprávách ve Visionu. Co ve videu není a měli byste to vědět?

1. U ikon na levé postranní liště si můžete zobrazit i popisky s pomocí pravého tlačítka myši.
2. Na levou lištu se vám přesunuly ikony z vašeho původního nastavení, najdete tam všechny funkce, na co jste zvyklí.
3. Na výběr máte několik ploch. Na ploše DEMO najdete ukázku toho, co si můžete nechat na své ploše nastavit, aby vám sloužila co nejlépe.

Další blogové příspěvky