Z domova do Vision ERP? Žádný problém!

redakce 3 minuty 25. 03. 2020
Tipy pro uživatele
Vzdálený vstup do informačního systému je v těchto dnech v řadě firem na pořadu dne. Zdá se totiž, že výjimečný stav potrvá ještě několik týdnů, možná měsíců. Aby vaše firma mohla pracovat pokud možno bez omezení, je dobré zajistit pracovníkům přístup do Vision ERP z domova. Jaké jsou možnosti a která z nich je vhodná pro vaši firmu?

Služby vzdálené plochy

Vzdálená plocha umožní pracovat v systému z kteréhokoliv místa. Funguje to tak, že váš Vision ERP je nainstalovaný ve firmě na serveru, který má zprovozněné terminálové služby Microsoft Remote Desktop Services (RDS). Prostřednictvím RDS jsou do vzdáleného počítače puštěna pouze uživatelská rozhraní softwaru. Běžný uživatel může v systému pracovat bez omezení, ale také administrátor může systém kompletně administrovat.

Zprovoznění RDS

Vzdálený přístup vám uvede do provozu váš IT specialista (interní nebo externí), nebo vám s tím můžeme pomoci i my, ať už formou konzultace, nebo zprovozněním funkce. Je třeba uvést, že toto řešení může být poměrně nákladné, cena závisí na počtu uživatelů. Je třeba také počítat s tím, že s nákupem a dodáním licencí od Microsoftu nezačne rozhraní fungovat ihned, na jeho zprovoznění si minimálně týden počkáte.

Vision ERP v cloudu

Rychlejší variantou je převedení ERP systému do cloudu. Při počtu uživatelů do 15 osob jsme schopni změnu realizovat během 48 hodin (přičemž Vision ERP je zhruba 3 hodiny mimo provoz během přesunu databáze). Přístup do ERP systému je pak pro všechny uživatele bez omezení. cloudové řešení má i další výhody, podrobně jsme je popsali v dalším článku.

Jak to funguje u nás?

Ve Visionu využíváme první možnost, tedy služby vzdálené plochy přes RDS. Na náš databázový server se připojuje bez problémů průběžně asi 35 vižňáků. Možnost práce z domova vítá a alespoň částečně využívá většina našich zaměstnanců. Kromě Vision ERP provozujeme přes RDS také další agendy, např. nám umožňuje vstup do sdílených složek na síti.

Bezpečnost především

Cloudové řešení je díky využití nejmodernějších technologií beze sporu naprosto bezpečné. U vlastního řešení závisí míra bezpečí na zabezpečení konkrétní firemní databáze, připojení a počítačů koncových uživatelů. Určitě doporučujeme  pro zvýšení bezpečnosti používat virtuální privátní síť (VPN).
 

Další blogové příspěvky